שלטים
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-997-6212

סימון נגישות

חברת פאייר סנטר בטיחות לכל בע"מ מייצרת את כל סוגי השילוט לנגישות הקיים היום בתקן.
סימון נגישות בישראל נכנס לתוקף בפברואר 2015 תקן ישראלי ת"י 1918 חלק 4 המאגד את כלל דרישות לסימון שלטי נגישות במבנים ציבוריים בישראל.
בבניינים חדשים ובמבנים אשר מבקשים לחדש רישיון עסק ישנה דרישה, בשנים האחרונות, לסמן את המעברים הנגישים, אביזרי עזר או סיוע אנושי וכן סימון כל חלקי המבנה בשילוט מותאם נגישות.

יש להבטיח תכנון מתאים לצרכים המיוחדים של אנשים עם לקות שמיעה או / וגם לקות ראייה במרחבים המשמשים להתכנסות ולהעברת מידע לציבור, כגון: בתי ספר, אולמות תיאטרון, אולמות קולנוע, אולמות הרצאה, מרכזי מבקרים, מוזיאונים, אולמות כניסה ועל יד דלפקי מודיעין ועמדות שירות. התאורה תתאים לדרישות הסעיף הדן בתאורה שבתקן הישראלי ת״י 1918 חלק 4 .

ליד אמצעי הפעלה, שילוט, דלפקי מודיעין ועמדות שירות, וליד מדרגות ומכשולים אחרים, תסופק תאורה בעוצמה מתאימה למפורט לעיל. אמצעי תקשורת העוזרים להתמצאות, להכוונה ולקבלת מידע, כגון: אמצעים חזותיים, שמיעתיים, מישושיים ואלקטרוניים, יתאימו לדרישות המפורטות בתקן הישראלי ת״י 1918 חלק 4.

מטרות התקן

מטרת התקן לקבוע דרישות שיאפשרו לאנשים עם מוגבלויות שונות ולציבור בכלל לקבל מידע שיקל את ההתמצאות בבניינים ו בשטחים ציבוריים ואת השימוש בכל שירות הניתן בהם, באופן שוויוני, עצמאי, מכובד ובטיחותי ולפי הוראות כל דין . המידע נועד לענות על הצרכים האילה:

א. התמצאות – היכולת למצוא את הדרך, להגיע אל היעד, להימנ ע ממכשולים ומסכנות ולזהות הגעה אל היעד. לדוגמה: זיהוי המיקום או/וגם זיהוי הדרך מול מפת הבניין או האתר

ב. הכוונה  - מידע המכוון את האדם ליעדו. לדוגמה: שלטי חצים בקרבת היעד , שלטים הכוללים סמלים במרחק מהיעד , שלטי הסבר מילוליים.

ג. זיהוי – מידע המסופק במקום היעד והמזהה אותו. לדוגמה: שלטים בכניסה למקום, המזהים את שם המקום.

ד. אזהרה – מידע שנועד להתריע או/וגם להזהיר מפני סכנה . לדוגמה: מערכות התרעה, שלטי אזהרה.

ה מידע כללי – מידע שאינו קשור לאחד ממיני המידע הקודמים. לדוגמה: הוראות בטיחות, הנחיות הפעלה, פירוט שעות פעילות, מידע לצורך הדרכה, איסורים. רוב המידע שאנו מקבלים מועבר אלינו באמצעים חזותיים, באמצעים מישושיים ובאמצעים קוליים. אמצעים אלה משלימים זה את זה וחשוב שכל אחד מהם יסופק, לפי הצרכים שפורטו לעיל.

בחברת פאייר סנטר ישנם את כל סוגי שלטי הנגישות הקיימים בתקן, השלטים מיוצרים בשיטת הדפסה ישירה ע"ג החומר הקשיח, לכן השלטים המיוצרים בפאייר סנטר עמידים בתנאי חוץ/פנים וכן איכות השלטים הינה מהגבוהות בארץ.

עוד בפאייר סנטר ניתן למצוא ציוד סימון נגישות כגון: משטחים טקטיליים, שילוט משושי(CNC) ואביזרי נגישות נוספים. כמו כן יש מגוון רחב של שלטים למפעלי תעשיה, מבנים ציבוריים, משרדים, בתים ועוד.